Donate

Все буде БомбеЗНО: випускників із угоро- та румуномовних родин підготують до складання зовнішнього оцінювання

//Все буде БомбеЗНО: випускників із угоро- та румуномовних родин підготують до складання зовнішнього оцінювання
7M8A8158

Все буде БомбеЗНО: випускників із угоро- та румуномовних родин підготують до складання зовнішнього оцінювання

Понад 400 одинадцятикласників із Закарпатської та Чернівецької областях візьмуть участь в експрес-підготовці до ЗНО з української мови та літератури. Мовні табори допоможуть скласти зовнішнє незалежне оцінювання випускникам із угоро- та румуномовних родин і сприятимуть інтеграції випускників до українськомовного середовища.

У березні громадська ініціатива GoGlobal у співпраці з Міністерством освіти та науки України і спілкою “Освіторія” запустили новий освітній проект “БомбеЗНО”. Це інтенсивна підготовка випускників до ЗНО з української мови та літератури в прикордонних містах і селищах Закарпатської та Чернівецької областей. Проект реалізується за сприянням Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні.

Як зазначає Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, місією проекту є розширенням прав кожної дитини, яка належить до угорської чи румунської меншини: “Ми маємо підтримати українців — випускників шкіл румунської та угорської національних меншин — в підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Ми хочемо підтримати їх для того, щоб вони змогли подолати поріг, здобути гарні результати і мати більшу палітру вибору в житті”.

1212

Проект “БомбеЗНО” включає декілька етапів. Відбір вчителів з української мови та літератури з усієї України, тренінг для 44 вчителів-учасників проекту, а також проведення україномовних таборів для 400 одинадцятикласників.

Проектний менеджер GoGlobal Любов Залюбовська зауважила, що важливо не лише підготувати дітей до ЗНО, а й закохати їх в українську мову. “Нам захотілось показати нову якість навчання. Ми запрошуємо працювати з дітьми не лише менторів і вчителів. Ми також долучаємо людей, які працюють над розбудовою України, аби поділитись з випускниками, якими швидкими темпами українська держава розвивається й як круто в ній жити та працювати”.

12122

 

Україномовні кемпи відбудуться під час весняних канікул — 25-28 березня. Географія проведення таборів охоплює Берегово, Виноградів, Ужгород (Закарпатська область), а також Герці, Новоселиці та Сторожинці (Чернівецька область).

Ініціатори проекту сподіваються, що спільними зусиллями зможуть підвищити кількість випускників із Закарпатської та Чернівецької областях, які успішно долатимуть пороговий бал ЗНО. Нагадаємо, щороку в Берегівському районі Закарпатської області близько 65% одинадцятикласників не набирають порогового балу ЗНО з української мови та літератури.

За детальною інформацією звертайтесь до Ольги Юр’євої — 096 466 92 10.