Старшокласники із команди Resident Waves зі школи №1 у Чернігові на отриманий грант у $5000 закупили еко-автомат, що приймає пластикові пляшки та донатить на притулок для тварин.
Такий бокс учні встановили на території одного із торгово-розважальних центрів міста.
Він дозволить конвертувати відходи у благодійність на постійній основі. При чому сам він теж екологічний, створений майже із 20 тисяч кришечок і готовий прийняти до 30 кг тари. 30 копійок з кожної пляшки він перераховує фонду UNITED, Сергія Притули, а тепер ще й чернігівському ветеринарно-стерилізаційному центру завдяки ініціативній команді з проєкту UActive.
Ідею взяти участь у проєкті UActive подала вчителька з мистецтва Аліна Лацина. Учні одразу погодились, адже, як зазначає Марія Бараненко, одна з учасниць команди: “Дистанційне навчання не настільки колоритне, тому аби зробити шкільне життя трішки різностороннім та яскравішим, вирішили взяти участь у проєкті”.
Поєднати соціальну та екологічну спрямованість проєкту учні теж вирішили не даремно. Адже провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що у Чернігівській області внаслідок повномасштабного вторгнення рф, кількість безпритульних тварин зросла на 60%. “А після початку повномасштабної війни, проблеми екології та тварин відійшли на другий план, хоча лишаються теж дуже нагальними”, – відзначає Анна Лугіна, учасниця проєкту.
Протягом 8 тижнів команда відвідувала онлайн-зустрічі із мотиваційними спікерами, експертами із проєктного менеджменту, бюджетування. “Далі на команду чекав брейнстормінг у Києві із менторкою, яка допомогла викристалізувати проєкт”, – згадує Аліна Лацина. І зрештою пітчинг, в результаті якого чернігівська команда опинилась у щасливій п’ятірці, яка отримала гранти на реалізацію своїх ідей.
“Труднощі, звісно, виникали, – згадує Марія, – оскільки для втілення проєкту потрібні були партнери. Ми активно комунікували із потенційними, але дехто ігнорував, дехто відмовлявся, а хтось підтримував, але лише умовно. Та це нас ніяк не засмучувало, адже на противагу цьому, коли ми проводили пітчинги, де презентували нашу ідею, було багато підтримки з боку глядачів, хоча часом була і критика, без цього ніяк”.
Партнерів підлітки знайшли. І продовжують розвивати свій проєкт, аби розширювати мережу еко-боксів, привчати місцеве населення до свідомого сортування сміття та допомагати безпритульним тваринам.
“Важливо підтримувати ініціативу, щоб вона не скінчилась просто на купівлі автомату. Пластику має бути здано дуже багато, щоб була зібрана вагома сума. Тому важливо, щоб люди розуміли, що їх щоденний мізерний вклад переростає у велику снігову кулю, яка стане суттєвою у вирішенні важливих проблем суспільства”, – підкреслює директорка КП “Ветеринарно-стерилізаційного центру “Крок до тварин” Тетяна Діденко.
А ми нагадуємо, що набір на другу хвилю UActive завершується вже 31 липня. Встигніть подати заявку!
Учасниця першої хвилі Анна радить “сміливо брати участь, оскільки це справді корисний для молоді проєкт. Він допоміг зрозуміти, що все в наших руках і що навіть команда підлітків може зробити гарну справу і допомогти місту”.
Її колега Марія додає: “Завдяки проєкту UActive ми розвинули чимало навичок в спілкуванні з людьми, навчились розв‘язувати скрутні проблеми і знаходити альтернативи, правильно сприймати критику і протистояти їй, а головне, завдяки ньому нам відкрилась купа можливостей зробити школу, громаду, місто і разом з цим нашу країну кращими.
Паралельно з працею отримуєш здоровезну дозу задоволення, оскільки окрім зустрічей з командою ще проводилися зустрічі з мотиваційними спікерами, де можна задати питання, поспілкуватися і обмінятися мотивацією і підтримкою! Усім раджу спробувати себе в цьому, цей досвід є важливим і корисним, а головне приємним! Бажаю наступним хвилям гарно провести час, наснаги і перемог!”