Donate

5 проривних проектів для Маріуполя: студенти з усієї України презентували бачення розвитку міста

//5 проривних проектів для Маріуполя: студенти з усієї України презентували бачення розвитку міста
Zolotyxina-Shamli-9490

Учасники національних молодіжних обмінів GOxChange запропонували втілити в Маріуполі соціально важливі проекти в сфері демократії та права, освіти, екології, урбаністики, медіа й екології.  

FJAZ4899

П’ять команд провели експедицію Маріуполем і працювали над створенням проектів для міста. 28 студентів з 14 областей України шукали теми та ідеї для реалізації проектів під час численних лекцій, воркшопів чи спеціально організованих екскурсій. Також молодь спілкувалась з маріупольськими змінотворцями, відточувала навики командної взаємодії та критичного мислення. 

Відтак, команда “освітян” запропонувала організувати освітній кемпінг, який дозволив би маріупольській молоді отримувати неформальну освіту і примножувати свої знання. “Урбаністи” придумали, як вдосконалити міську велоінфраструктуру для більш зручного і нешкідливого для екології пересуванням містом. Команда комунікаційників виступили з ідеєю зняти іміджеве відео про Маріуполь, щоб бренд міста “заговорив” і став більш відомим.  

FJAZ4470

“Ключовий виклик — навчатись робити щось своє. Адже будь-яка маленька дія в нашому житті — це теж міні-проект. Треба набиратись досвіду робити ці міні-проекти ефективними та надихаючими”, — сказала Наталя Чоботок, студентка Києво-Могилянської академії.

Команда, яка займалась темою екології, зосередилась на формуванні екосвідомості та екокультури серед громадськості. Для підсилення політичної свідомості молоді Маріуполя, “демократи” запропонували створювати та поширювати аналітично-політичний контент на системній основі в мережах Телеграм та Інстаграм.

FJAZ5093

“Ми побудували програму обмінів таким чином, аби студенти мали змогу вивчати місто, аналізувати закономірності розвитку та моделювати варіанти рішень. Ми показали студентам, як локальні новатори працюють над проблемами, створюють нові сенси і працюють над розвитком міста”, — зазначила координаторка проекту GOxChange Світлана Колодій.

6H5A7960

Організаторами обмінів є Мiнiстерство молоді та спорту України, громадська організація “Global Office”, Донецька обласна держадміністрація, Маріупольський державний університет за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC). Для всіх учасників програма є безкоштовною. Восени проект відбудеться в Запоріжжі, Херсоні, Харкові та Івано-Франківську. Слідкувати за перебігом програми можна тут.

За додатковими коментарями звертайтесь до Ольги Юр’євої – 096 466 92 10.