Donate

Дослідження GoEast: Динаміка розвитку громадського сектору Сходу України

//Дослідження GoEast: Динаміка розвитку громадського сектору Сходу України
гш

У 2017-2018 році команда ініціативи GoEast в ході своєї роботи провела ряд особистих зустрічей з громадськими організаціями на сході України. Попри достатню кількість досліджень національного рівня, нам здалося, що бракує вивчення структури громадського сектора окремо на прифронтових територіях.

щзззззз

Беручи до уваги попередні дослідження регіону, для нас важливо було розібратися, як вплинув збройний конфлікт на становлення громадського сектору на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей. Іншим важливим питанням ми вбачали зрозуміти у якій сфері працюють громадські організації.

22528126_1570133303051821_4548723108863278878_n

Для дослідження було відібрано 76 громадських організацій. Основними критеріями відбору ми визначили те, що організація здійснює свою діяльність на підконтрольних Україні територіях Донецької чи Луганської областей, а також – активна діяльність організації впродовж мнулого року. Активну діяльність ми визначали відштовхуючись від кількості реалізованих проектів за вищезгаданий проміжок часу.

 

Наше дослідження показало, що збройний конфлікт став вагомим стимулом для розвитку громадського сектору на прифронтових територіях України. Про це свідчить той факт, що 73% від загальної кількості опитаних організацій розпочали діяльність саме впродовж останніх 4-х років. Опитані організації працюють переважно над запровадженням культури контролю влади та зміною системи освіти. 

щзз

Ми сподіваємося що наше дослідження дасть можливість зрозуміти, які сфери діяльності є ще досі не охопленими громадсткими організаціями на сході України. В свою чергу це дасть більш повне розуміння донорам та міжнародним організаціям, у якій сфері громадський сектор потребує їх допомоги найбільше. Щодо впливу збройного конфлікту на розвиток громадянського суспільства: той факт що така велика кількість організпцій розпочала свою діяльність саме під час війни свідчить, як про великий потенціал українців на сході, так і про те, що діяльність міжнародних організацій та донорів мала свій позитивний вплив на розвиток регіону.

Діяльність ініціативи GoEast відбувалась за підтримки European Endowment For Democracy.