Більше тисячі українських шкіл отримали доступ до нової “живої” методології викладання іноземної мови завдяки участі у програмі літніх таборів GoCamp. Протягом трьох років існування програми 1191 вчитель взяв участь у спеціально розроблених тренінгах GoCamp, де навчився не лише інтерактивному викладанню іноземної, але й організації літнього пришкільного мовного табору та особливостям роботи із іноземними волонтерами.
Починаючи з 2016 року, кожної весни у Києві проходять серії тренінгів для вчителів шкіл-учасниць всеукраїнської програми літніх мовних таборів за участі іноземного волонтера GoCamp. Тренінги організовані ГО Global Office за підтримки Посольства США в Україні, Ґете-Інституту в Україні та Французького Інституту в Україні в рамках громадської ініціативи GoGlobal.
Під час кількаденного навчання вчителі англійської, німецької та французької опановують інтерактивну методику викладання іноземної мови та самі на практиці випробовують завдання та ігри, які невдовзі використовуватимуть на уроках.
Я беру участь у тренінгу GoCamp, адже хочу не лише покращити свої комунікативні та методологічні навички, але й донести своїм учням, що їхні імена можуть зазвучати на міжнародній арені. Я прагну дати дітям знання, необхідні для того, аби у майбутньому вони могли працювати на благо нашої країни,
– розповідає про свою мотивацію участі у GoCamp Дмитро Розумний, вчитель англійської мови Сватівської гімназії Луганської області.
Окрім методологічної частини, освітяни також ознайомлюються із основними принципами організації пришкільного мовного табору і беруть участь у нетворкінгу, адже учасники тренінгу – вчителі з усієї країни. Більше того, лише п`ята частина з них проживає у Києві чи обласних центрах, решта викладає у навчальних закладах, що знаходяться у селах або малих містах.
Ініціатива GoGlobal для нас дуже важлива, адже вона не тільки допомагає українським дітям краще оволодіти іноземними мовами, а й розвиває українських вчителів. Для того, аби взяти участь у пришкільних мовних таборах GoCamp, вчителі навчаються новітнім методикам викладання. Тому для нас спільнота вчителів GoCamp – є активною спільнотою вчительства, яка здатна втілювати реформу Нової Української Школи,
– вважає міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.
Пройшовши тренінг GoCamp, вчителі будуть в змозі розробити навчальні програми, які через вивчення іноземної мови розвиватимуть в учнях навички та компетенції, необхідні для сучасної успішної особистості 21 століття: критичне мислення, толерантність, розуміння основ громадянської освіти та здорового способу життя. Левова частина таборів GoCamp проходить за участі іноземних волонтерів, яких протягом перших двох років програми було аж 550!
Участь іноземного волонтера у пришкільному таборі дуже важлива. Але волонтер перебуває у школі лише кілька тижнів, і після його від`їзду зі школярами продовжуватиме працювати вчитель. Саме тому я переконаний, що у найближчі роки наша команда направлятиме свої основні зусилля на підготовку українських вчителів, а це забезпечить системні позитивні зміни в українській освіті,
– ділиться планами на майбутнє співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.
Цього літа програма GoCamp, в рамках якої відбувається підготовка вчителів іноземної мови, вже втретє проходитиме у школах по всій Україні. Кілька сотень волонтерів працюватимуть у школах протягом двох тижнів і навчатимуть школярів англійській, німецькій та французькій мовам, а також знайомитимуть дітей із культурами світу.