Donate

GoEast: 30 кг книг українською для бібліотеки Старобільська

//GoEast: 30 кг книг українською для бібліотеки Старобільська
pp

У Луганську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.Горького (м. Старобільськ) протягом місяця надійшло близько 30 кілограм книг українською мовою. Уся література збиралась за ініціативи київської команди GoEast, яка улітку досліджувала громадський сектор Сходу України задля підсилення їхніх можливостей. Книги надали 20 добровольців із різних міст України, а також видавництво “Наш формат”.

Ми не очікували, що книжкова ініціатива GoEast знайде стільки позитивних відгуків. 20 серпня ми анонсували збір української літератури для молоді на Сході України на особистих сторінках в соцмережах. Незабаром з різних міст України нам почали надходити книжки. Ми розуміємо, що сотня книжок – це не так вже й багато, але корисні ініціативи не можуть бути замалими, з чогось потрібно починати. Сподіваємось налагодити співпрацю і з іншими бібліотеками на Сході, адже в багатьох із них книжковий фонд складається переважно з літератури російською,
– ділиться Юлія Федотовських, проектний менеджер громадської ініціативи GoEast.

Акція продовжилась завдяки Харківській школі №150, вчителі та учні якої зібрали близько сотні книжок українською мовою. Крім того, школярів 4-6 класів придумали флешмоб “Закладка-шоу» та власноруч зробили 60 закладок для дітей на Сході країни.

Я б дуже хотіла, аби книги, зібрані нашою школою потрапили саме в Старобільськ. Адже це місто мого дитинства, я там жила. Втішно, що вся наша школа у Харкові організувалась і у зборі літератури, і у виготовленні закладок для школярів. Проявити таку ініціативу – просто, тож й інші школи можуть приєднатися,
– заохочує вчителька Харківської школи №150 Олена Вовк.

Наразі триває збір книг для Сєвєродонецької бібліотеки для юнацтва ім. Й.Б.Курлата.

12

Як долучитися до ініціативи:

Якщо у вас вдома є книжки українською і ви хочете ними поділитися, напишіть на fedotovskyh@goeast.com.ua. Ваші улюблені книжки потраплять до рук відвідувачів Сєвєродонецької бібліотеки для юнацтва ім. Й.Б.Курлата.