Donate

Освітня революція GoCamp: Іноземні волонтери з 73 країн світу прилетіли навчати українських школярів

//Освітня революція GoCamp: Іноземні волонтери з 73 країн світу прилетіли навчати українських школярів
1

З 2 по 5 червня під Києвом відбувається з’їзд сотні іноземних волонтерів першої хвилі GoCamp, які приїхали в Україну навчати тисячі школярів з усіх регіонів англійської, французької та німецької мов. Навчання відбуватиметься у форматі обміну культур та впроваджені інтерактивних освітніх методик.

Старт проекту розпочався виступами організаторів з ініціативи GoGlobal, послів іноземних держав, представників Адміністрації Президента, Міністерства молоді і спорту, Міністерства освіти і науки та бізнесу. Саме завдяки синергії всіх партнерів GoCamp став найбільшою волонтерською програмою у Східній Європі. Відкриття продовжилось міжнародним пікніком, під час якого були представлені кухні народів світу, прапори та атрибути різних країн.

2

Ми надзвичайно пишаємося спільнотою GoCamp, адже великий відсоток волонтерів, які починали з нами, повертаються знову та продовжують підтримувати проект з усіх куточків світу. Навіть ті, хто фізично не мав можливості приїхати до України цього року, вболівають за Україну та прагнуть робити все можливе, аби зберігати зв’язок зі школою та школярами. Такі історії нас надихають та дають сили продовжувати. Цього року ми сформували асоціацію випускників проекту, які є культурними послами України в 53 країнах світу,
– розповідає Мустафа Найєм, співзасновник ГОGlobal Office, народний депутат України.

 3

Захід відбувся за підтримки Міністерства молоді і спорту в Україні. Заступник міністра Олександр Ярема зазначив: 

За два роки програма GoCamp стала не лише найбільшим освітнім волонтерським проектом в Україні, а й у всій Східній Європі. Саме завдяки таким проектам наша країна стає більш європейською та відкритою до змін. І що для мене особливо важливо – юнацтво отримує більше можливостей для розвитку, розширює власні горизонти про оточуючий світ.

Минулого року до ряду іноземних волонтерів GoCamp пиєдналася і посол Великобританії Джудіт Гоф. Вона волонтерила для дітей з Донецької та Луганської областей. Пані посол стала першим іноземним дипломатом-волонтером GoCamp і закликала представників інших посольств підтримати проект. Вже цього року 9 послів іноземних держав працюватимуть в українських школах в якості волонтерів, надихаючи школярів не тільки до вивчення іноземних мов, але й до здійснення власних мрій.

5

Для мене було великим задоволенням та привілеєм брати участь у минулорічному GoCamp East. Зусиллями Британської Ради в Україні та ГО Global Office нам вдалося привезти до Києва кілька сотень школярів зі шкіл Сходу України, аби подарувати їм незабутні два тижні спілкування з іноземними волонтерами. Для дітей, які щодня знаходяться в зоні конфлікту, дуже важливо відчувати себе частиною України та й світу загалом. Табори GoCamp допомогли їм розширити кругозір, завести нових друзів та покращити свій рівень володіння іноземною мовою,
– зауважила
Джудіт Гоф,  посол Великої Британії в Україні

 9

Окрім послів, до волонтерського руху приєдналися й керівники українських та міжнародних компаній. Зокрема, волонтером GoCamp став Енді Гундер, президент Американської торгово-промислової палати:

Англійська – мова бізнесу, якою користується весь світ.  Я радий допомогти популяризувати англійську серед української молоді, нової генерації бізнес лідерів та підприємців.

6

Компанія “Київстар” давно підтримує проект, забезпечуючи всіх волонтерів надійним зв’язком на території України, проте цього року команда “Київстар” ще й ініціювала розробку освітніх методологій у напрямку «Підприємництво», а керівник компанії Петро Чернишов став одним із волонтерів GoCamp.

Чи є майбутнє у молодого спеціаліста, який не знає англійської? Звісно є, але це майбутнє дуже сумне,
– вважає Петро Чернишов, виконавчий директор компанії “Київстар”.
– Я абсолютно впевнений, що треба інвестувати в освіту і свою, і дітей, щоб розвивати себе, свою родину і країну. І проект Go Camp – гарний приклад для наслідування.

Програма мовних таборів GoCamp стала початком освітньої та культурної революції в Україні, задіявши не лише іноземців з усього світу, але й українських вчителів.

7

Ми розуміємо, що саме вчителі відіграють найголовнішу роль у формуванні мислення дітей. Завдяки нашим партнерам за три роки нам вдалося провести спеціальні тренінги для 1190 викладачів іноземних мов. Уже зараз у своїй роботі вони використовують новітні методики викладання! Надалі ми плануємо ще більше працювати зі школами та збільшувати кількість викладачів GoСamp,
зауважила Оксана Нечипоренко, директор ГО GlobalOffice.

Отримавши необхідну базу, волонтери роз’їдуться у 611 шкіл по всій Україні, де на них вже чекають українські школярі.

8

Ми щиро вдячні усім нашим партнерам! Ми не змогли б це зробити без вашої підтримки!34721557_10155842205408821_7658584643398008832_n