Donate

Бомбезний кемп: румуни та угорці заговорять українською

//Бомбезний кемп: румуни та угорці заговорять українською
0

З 12 по 23 серпня в прикордонних школах Чернівецької та Закарпатської областей відбудуться україномовні табори “Бомбезний GoCamp” для дітей з румуно- та угоромовних родин. В 9 навчальних закладах вчителі української мови, журналісти та громадські діячі допомагатимуть опановувати українську мову через безоплатні інтерактивні заняття. 

Національні меншини Закарпаття та Буковини цьогоріч зіткнулись з двома ключовими змінами в освітній сфері. Перше нововведення — українська мова стане мовою викладання всіх предметів в середній школі, а друга  — володіння англійською мовою буде необхідне для вступу в українські ВНЗ (на рівні В1). З 2023 року ці мови стануть обов’язковими для отримання середньої та вищої освіти в Україні.

 

IMG_0065

 

Тому громадська організація “Global Office” організовує перші двомовні табори “Бомбезний GoCamp” для школярів з угорсько- та румуномовних родин. Впродовж двох тижнів 50 українських вчителів та тренерів допоможуть “прокачати” українську мову, а 15 іноземних волонтерів будуть мотивувати дітей не боятись говорити зі світом інтернаціональною мовою — англійською. Заняття будуть відрізнятись від типових класних уроків: мови вчитимуть через руханки, ігри та квести. 

Крім мовного дайвінгу, проєкт включає роботу з менторами, які останні роки працюють над розбудовою України. Серед менторів — політолог Дмитро Тужанський, голова Патронатної служби МОЗ Станіслав Грещишин, директорка ГО “Global Office” Оксана Нечипоренко, менеджерка проектів “MacPaw” Людмила Павленко та журналістка Марія Прокопенко. Участь в проєкті безкоштовна.

 

IMG_0064

 

Літні кемпи реалізуються за підтримки Фінського проєкту підтримки реформи української шкільної освіти “Навчаємося разом” та Міністерства освіти і науки України.

За коментарем щодо методології “Бомбезний GoCamp” та суті літніх таборів, можна звертатись до проектного менеджера Любові Залюбовської — 067 598 01 67.

Контакти для журналістів з приводу зйомки сюжетів у школах — 096 466 92 10, Ольга Юр’єва.