Donate

Долаючи взаємні стереотипи: посол Австралії став волонтером всеукраїнського освітнього проекту

//Долаючи взаємні стереотипи: посол Австралії став волонтером всеукраїнського освітнього проекту
oo

Брюс Едвардс, тимчасово повірений у справах Австралії в Україні, став першим іноземним дипломатом, який відвідав школу в якості волонтера всеукраїнського проекту інноваційних мовних таборів GoCamp. Протягом наступних двох місяців ще п’ять глав дипломатичних місій іноземних держав зустрінуться з українськими школярами, аби розповісти їм про міжнародні відносини та відкрити культуру і цінності своїх країн.

17 травня у спеціалізованій школі №5 міста Буча відбувся ексклюзивний англомовний урок за участі тимчасово повіреного у справах Австралії в Україні Брюса Едвардса та його наступника Джеймса Нейшна. Дипломати відвідали школу в рамках проекту GoCamp, організованого ГО Global Office спільно з Міністерством освіти та науки України.

66

У невимушеній атмосфері гості не лише розповідали про Зелений континент, але й поділились враженнями про Україну, обговорили зі школярами необхідність вивчення іноземних мов, зіграли у вікторину, а також разом заспівали пісню, що ледь не стала гімном Австралії! Не оминули вони увагою і взаємні стереотипи між українцями та австралійцями, які необхідно долати відкритою комунікацією.

Школярі також презентували пану Едвардсу проекти, над якими вони працюють під час занять у GoCamp. Так, діти розробляють англомовний веб-сайт своєї школи, проводять інформаційну кампанію проти куріння та цькування у школі. І все це — англійською.

2

Я приємно вражений рівнем англійської школярів, мені навіть не доводилось спрощувати свою мову. Це надзвичайно позитивний момент, адже розмовляти з людьми їхньою мовою — неабияка перевага,
— ділиться враженнями дипломат.

Пан Едвардс, який працював главою дипломатичного представництва Австралії в Україні протягом останнього року, вже наступного тижня завершує свою місію, але запевняє, що Україна стала частиною його життя:

Мені дуже подобається Київ. Це витончене європейське місто справді вражає. Але іноземці відкривають для себе справжню Україну лише тоді, коли приїжджають сюди. У більшості випадків вони, на жаль, все ще керуються стереотипами, але українцям під силу це змінити.

1

Нагадаємо, що інноваційні пришкільні табори GoCamp пройдуть по всій Україні влітку цього року. Особливістю цього проекту є іноземні волонтери, які протягом 3 тижнів працюватимуть з дітьми та стануть для них свого роду менторами. Навчання у GoCamp ведеться виключно англійською, німецькою або французькою мовами. Окрім цього, спеціальні воркшопи для школярів проведуть посли Великобританії, Канади, Індії, Бельгії та Норвегії, а також відомі українські митці та лідери громадської думки.