Donate

GoEast: Громадський сектор Сходу України потребує фінансування та стратегії розвитку

//GoEast: Громадський сектор Сходу України потребує фінансування та стратегії розвитку
site

Протягом липня-серпня команда ініціативи GoEast провела перемовини зі 125 активістами Донбасу та зробила аналіз потреб 80 громадських організацій у 17 містах Донецької та Луганської областей. Ініціатива передбачає підтримку проектів на Сході через посилення інституційної та комунікаційної спроможності громадського сектору Донбасу і створення врешті консолідованої спільноти GoEast, ціннісно об’єднаної.

GoEast – це ініціатива ГО Global Office, спрямована на розвиток та підтримку громадських проектів та спільнот на Сході України.

За три роки громадська спільнота у Донецькій та Луганській областях змінилася, стало більше активних громадських організацій, які поступово переходять від гуманітарної підтримки до більш сталих проектів. Утім вони ще не мають стратегії розвитку – для 36% від загальної кількості опитуваних це є основним завданням на найближчий час. 45% організацій потребують фінансування, 29% не вистачає кадрів, 27% представників ГО зазначають потребу в якісній комунікації та PR-стратегіях. І вже 15% організацій готові до  побудови партнерських зв’язків та розробки спільних проектів.

Більшість ГО на Сході наразі мають потребу бути незалежними від ґрантів, натомість підсилювати діяльність соціальним підприємництвом. У той же час, відзначають значний відсоток недовіри до нових проектів, несистемність та подекуди неефективність навчальних програм, а також відсутність кваліфікованих людських ресурсів. GoEast планує допомогти в налагодженні горизонтальних зв’язків та підсилити організації відповідно до їхніх потреб у розвитку.

i

Щоб розробити ефективну програму, яка дійсно буде потрібна громадським організаціям Сходу України, ми вирішили піти за принципом дизайн-мислення. Результати нашого дослідження ляжуть в основу майбутніх конкретних проектів та програм. Починаємо з індивідуальної роботи з організаціями, а на осінь-зиму плануємо проводити 5 подій у різних містах,
– пояснює Світлана Колодій, координатока ініціативи GoEast.

ГО Global Office втілює проекти на Сході від початку своєї діяльності.

u

У серпні 2016 р. у Маріуполі почав функціонувати ЦНАП, в реалізацію якого команда доклала багато зусиль. Другий рік поспіль команда організовує GoCampEast за участі іноземних волонтерів – виїзні мовні табори для дітей, які проживають біля лінії зіткнення. Влітку 2017 за ініціативи Global Office іноземні волонтери поїхали у школи Донецької та Луганської областей, аби вчити дітей англійської та відкрити для них іншу культуру. Також влітку проведено два масштабні Форуми для близько трьохсот студентів (у тому числі з переміщених ВНЗ), де вони розробили 30 проектів для розвитку Сходу,
зазначає Мустафа Найєм, співзасновник ГО GlobalOffice, народний депутат України.

Відеозапис презентації можете подивитись тут.

зПрезентація проекту:

 

#GoEast  #ХідНаСхід