Donate

GOxChange об’єднав 40 найактивніших студентів України в Харкові

//GOxChange об’єднав 40 найактивніших студентів України в Харкові
шаблон інста Goxchengh фото

З 15 по 22 вересня у Харкові відбувся національний обмін студентами  GOxChange, в якому взяли участь студенти з 15 областей України.

Знайомство з Харковом розпочалось з неймовірної екскурсії, яку для студентів провів знавець історії міста Максим Розенфельд. Учасники відвідали історичні місця та символи міста, а також дізналися більше про архітектуру та невигадані історії про першу столицю України. За час обміну учасники також встигли відвідати одне з найбільших у світі турбінобудівних підприємств “Турбоатом”, благодійну крамницю “Ясна річ”, Харківську державну обласну адміністрацію, центр ЛГБТ+Pride Hub дружньої спільноти, 92 окрему механізовану бригаду, гараж хаб, медіа-центр “Накипіло” та навіть встигли побувати на відкритті Бієнале молодого мистецтва та на прем’єрі “Гамлет” у театрі ляльок.

1

Студенти спілкувалися та надихалися разом з супергероями Харкова, зокрема, з організаторкою “Плану Б” та “Дня Музики” Аліною Ханбабаєвою, головою Харківської обласної державної адміністрації Юлією Світличною, волонтеркою “Харків Zero Waste” Івою Стишун, засновником “Харківського антикорупційного центру” Дмитром Булахом, PR-менеджеркою EDCamp Україна Іриною Мінковською, експерткою та тренеркою з прав людини Марією Ясиновською та письменником Сергієм Жаданом. Темами для розмов та дискусій стали екологія, політика, права людини, інновації, реформи та звичайно, творчість. 

Обмін завершився презентацією проектів учасників, спрямованих на розвиток міста Харків. Студенти представили проекти на актуальні для міста теми: від екології та культури до бізнесу та спорту. На зустрічі також були присутні організатори та партнери обмінів – громадська організація “Глобал Офіс” та Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, які виступили з надихаючими промовами до студентів. 

Надзвичайно радий, що є така програма в Україні сьогодні. Я можу впевнено стверджувати, що якби ця програма була б ще в 90-х, то війни у нашій країні сьогодні не було б,”- говорить Володимимр Тинний з Івано-Франківська, розповідаючи про свій досвід участі у обміні студентами  GOxChange у Харкові. 

“Я щаслива, що стала частинкою програми. Я хотіла створити крутий проект, корисний для суспільства і харків’ян. Тема, яку ми дослідили викриває глобальні проблеми освіти у ВНЗ, які потрібно вирішувати. Я не очікувала, що знайду так багато рідних людей та однодумців, яких зараз я щаслива мати їх у своєму житті,” – Ангеліна Спільник зі Львова ділиться своїми враженнями від обміну у Харкові. 

2

Організатори впевнені, що обміни студентами у Запоріжжі, Херсоні та Івано-Франківську будуть не менш яскравими, адже в кожному місті на учасників очікують локальні супергерої та незвичайні локації. 

Національні обміни студентами відбуваються за підтримки Міністерства молоді та спорту України, громадської організації “Глобал Офіс” та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).

Дізнатися більше та подати заявку: http://bit.ly/GOxChange2019