GOxChange – це національні обміни студентами, які вже відбулися у Маріуполі, Харкові, Запоріжжі та Херсоні. Головною метою цих обмінів є руйнування стереотипів про українські міста та знайомство з ними по-новому. Саме тому учасники обмінів відвідують не звичні для туристів місця, а креативні платформи, хаби, заводи, які не лякають, а надихають, вони спілкуються з містянами, які люблять своє місто, які роблять все, аби воно розвивалось та викликало захват. Івано-Франківськ не став виключенням. За 8 насичених днів обміну учасники познайомилися з талановитою художницею Христиною Стринадюк, яка розповіла про те, що її надихає, режисеркою Надією Парфан, разом з якою учасники переглянули режисерську роботу Надії – фільм “Співає Івано-Франківськтеплоенерго”, співзасновницею вільного простору “Вдома” Наталією Вишневецькою, координатором громадської організації “Центр UA” в Івано-Франківській області Андрієм Фендиком, який розповідав учасникам про громаду, освіту та сучасну молодь, психологинею Анною Шийчук, яка знає як цікаво розповісти про любов та стосунки, громадською діячкою Марією Козакевич, яка показала найпотаємніші місця Івано-Франківська та розповіла чому Івано-Франківськ треба берегти та тревел блогеркою Ганною Бурлакою, яка знає як відвідати 65 країн світу та ще більше полюбити Україну. Ще одним сюрпризом для студентів стала зустріч з учасниками GOxChange у Херсоні у молодіжному центрі Paragraph. Це вже справжнє підтвердження того, що GOxChange створює ком’юніті активної української молоді.
За час обміну учасники зруйнували й міф про те, що Івано-Франківськ – це лише місто традицій та історії. Так учасники відвідали інноваційний центр на базі старого заводу “Промприлад. Реновація” – проект, який поєднує в собі такі важливі напрямки розвитку як сучасне мистецтво, освіту, нову економіку та урбаністику. Завітали й до молодіжної організації “СТАН”, команда якої мріє про процвітаюче громадянське суспільство в Україні. Ще одним здивуванням стала Urban Consulting Group ( UCG ) – група компаній, яка знає все про інфраструктуру, безпеку на дорогах та моделювання трафіку та своєю головною місією вважає зменшення летальних випадків на дорогах України. А в Beetroot – шведсько-українській IT-компанії, яка створює надзвичайні проекти та активно розвиває IT напрямок в Україні, учасники поспілкувалися з командою та дізналися наскільки зараз Україна успішна в IT сфері. Однією з останніх, але не менш важливих локацій став громадський ресторан Urban Space 100, де учасники обміну поспілкувалися з командами групи ресторанів “23 ресторани”, платформи “Тепле місто” та ресторану Urban Space 100.
Після надихаючого тижня учасники обміну презентували свої проекти, які можуть змінити на краще багато сфер життя Івано-Франківська. Так, одна з команд створила проект “Re:Garage”, ідея якого полягає у створення точок сортування сміття в гуртожитках, таким чином студенти звикають до того, що всі ми несемо відповідальність за чистоту планети. Також студенти презентували проект “Галіція. Air. Fest” – фестиваль, на якому ви не зможете не закохатися в Івано-Франківськ та Прикарпаття. і ще один актуальний для всієї України проект – “Мож.на”, в ньому учасники запропонували зробити систему навігації в Івано-Франківську, аби ні містяни, ні гості міста не боялися заблукати та насолоджувалися містом. Такі проекти вже вкотре доводять, що наша молодь не байдужа і допоки в Україні живуть такі активні студенти, в нас все буде добре.
Національні обміни студентами відбуваються за підтримки Міністерства молоді та спорту України, громадської організації “Глобал Офіс” та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).