Donate

У 2017-МУ GOGLOBAL ПРИВЕЗЕ 1000 ІНОЗЕМЦІВ І НАВЧИТЬ АНГЛІЙСЬКОЇ ВЖЕ 100 000 ДІТЕЙ

//У 2017-МУ GOGLOBAL ПРИВЕЗЕ 1000 ІНОЗЕМЦІВ І НАВЧИТЬ АНГЛІЙСЬКОЇ ВЖЕ 100 000 ДІТЕЙ
88888

Влітку 2016 року в Україні розпочали роботу мовні табори GoCamp, засновані ініціативою GoGlobal, у яких працювали 117 мовних волонтерів із 38 країн світу. У таборах взяли участь понад 9000 українських школярів. А для дітей із Донецької та Луганської областей було організовано виїзний мовний табір на Київщині.

GoCamp — проект, який ініціювала громадська організація GoGlobal та підтримали Адміністрація Президента України, Міністерство освіти та науки України, Посольство Сполучених Штатів Америки та низка інших партнерів. Мовні табори GoCamp – це нове покоління таборів в Україні, які покликані запровадити вивчення англійської мови через спілкування із мовними волонтерами, ігри та розваги. У 2016 році участь у проекті взяли 126 шкіл з усієї України, де протягом трьох тижнів проходили пришкільні мовні табори GoCamp. На таборах подолати мовний бар’єр, навчитися висловлювати свої думки англійською, дізнатися про культуру інших країн українським школярам допомагали іноземні волонтери, які за власний рахунок прилетіли до України із 38 країн світу, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Швейцарія, Мексика, Іспанія, Бразилія, Австралія, Китай, Індія, Сінгапур та інші.

“Засновуючи ініціативу GoGlobal, ми надихалися досвідом інших країн, де працювали програми з вивчення англійської з іноземними волонтерами. Ми мріяли зробити щось схоже в Україні й вже сьогодні бачимо колосальні результати. У 2016-му завдяки GoGlobal в Україну приїхало трошки більше сотні волонтерів, і нам вдалося залучити до проекту понад 9000 школярів. Наступного року ми ставимо собі за мету щонайменше 1000 волонтерів і 100 000 дітей”, – зазначає засновник ініціативи GoGlobal, народний депутат Мустафа Найєм.

Протягом червня у 90 містах та селах України відбулися пришкільні мовні табори GoCamp. Вивчали англійську в таборах учні 126 шкіл по всій Україні, які пройшли конкурс та відповідну підготовку вчителів. При відборі шкіл ініціатори програми зосередилися на маленьких містечках та селах, де діти мають менше можливостей спілкуватися з іноземцями. 80% таборів GoCamp проходили у містечках та селах і лише 20% – в обласних центрах.

“Коли ми проводили конкурс серед українських шкіл, нам надійшло чимало заявок з Луганської та Донецької областей. Ми зрозуміли, що просто не маємо права не залучити цих дітей. Розуміючи свою відповідальність, ми вирішили організувати виїзний табір GoCamp спеціально для них”, – прокоментувала координатор програми GoCamp Любов Залюбовська.

У зв’язку  зі складною ситуацією в Донецькій та Луганській областях, у рамках проекту GoCamp, для дітей із зони конфлікту було організовано спеціальний виїзний табір, що має за мету не лише дати школярам можливість перебороти мовний бар’єр та попрактикувати розмовну англійську, але й долучити їх до глобальних процесів і змін, що відбуваються в державі. Виїзний табір проходить із 4 по 19 липня у місті Володарка Київської області. Участь у таборі беруть понад 300 школярів із восьми шкіл Маріуполя, Костянтинівки, Димитрова Донецької області та Сєвєродонецька, Попасної, Новопскова та Кремінної Луганської області.

“Ми всі живемо у дуже закритому суспільстві, а закрите суспільство – це найкоротший шлях до маніпуляцій. Переоцінити внесок таборів GoCamp практично неможливо. Ми зараз спільними зусиллями змінюємо дитячий світогляд і ламаємо стереотипи. І ми будемо робити усе можливе, аби до таких проектів долучати дітей в тому числі і з окупованих територій. Такі проекти це найкоротший шлях до миру та світлого майбутнього”, – відзначив Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

“Конфлікт на сході Україні став особливо важким випробуванням для дітей.  Через пережитий досвід, багато з них потребують психологічної підтримки та допомоги. Ми раді, що наше агентство змогло забезпечити приїзд дітей із Донецької та Луганської області до табору,  і сподіваємося, що наступного року таку можливість отримає більше школярів зі Сходу», – зазначила Ніна Сорокопуд, Радник з питань громадської інформації Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Для організації виїзного табору для діток із Луганської та Донецької областей ініціатива GoGlobal звернулась до низки партнерів, які долучились до проекту та допомогли його реалізувати. Кошти на цей проект були зібрані під час благодійного вечора, що відбувся 23 травня у кінному клубі Equides Club. Участь у благодійному вечорі взяли представники вітчизняного бізнесу, а також благодійних фондів, зокрема Благодійний фонд Бориса Ложкіна, компанія Lauffer Group, Українська бізнес ініціатива, Фонд родини Загорій тощо. Також чималу підтримку та допомогу проекту надали Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Агентство ООН у справах біженців, Київська обласна державна адміністрація та Укрзалізниця.

Табори GoCamp заснувала ініціатива GoGlobal у рамках Року англійської мови в Україні. Підтримали проект Адміністрація Президента України, Міністерство освіти та науки України, Посольство Сполучених Штатів Америки, Київська обласна державна адміністрація, Міжнародна платформа Aiesec, компанія Microsoft, компанія Київстар, Укрзалізниця, Міжнародний аеропорт «Бориспіль», видавництво «Розумники», група компаній DEC Group.