Donate

На Закарпатті відбудеться освітній проект, який об’єднає українських і угорських школярів

//На Закарпатті відбудеться освітній проект, який об’єднає українських і угорських школярів
фото4

З 13 по 23 серпня в місті Берегово і Берегівському районі Закарпатської області для угорських та українських школярів реалізовується програма GoCamp – пришкільні мовні табори за участі іноземних волонтерів та українських менторів. Ініціатори програми – міністерство освіти і науки України та громадська ініціатива GoGlobal за підтримки посольства США.

16 серпня о 13:45 у Великоберезькій двомовній ЗОШ І-ІІІ ступенів (с. Великі Береги, що в 10 км від Берегово) відбудеться офіційне відкриття програми GoCamp-Закарпаття за участі заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, директора громадської ініціативи Оксани Нечипоренко, керівника RELO Office при Посольстві США в Україні Джона Сільвера. Захід відкритий для журналістів.

За час проекту 700 дітей з 10 шкіл міста Берегово та Берегівського району, як угорці, так і українці, спільно працюватимуть над соціальними проектами, долатимуть мовні та культурні бар’єри та відвідають екскурсію Львовом.

Культурна ізоляція угорської меншини на Закарпатті заважає дітям угорського походження природньо розвиватися на території України, бути вільними у виборі місця подальшого навчання, а в перспективі – роботи, та зменшує можливості для отримання якісних соціальних та медичних послуг.

З прийняттям нового закону “Про освіту” частка предметів, що вкладатиметься українською у школах з мовою навчання національних меншин, має збільшитися. Це покращить шанси кожної дитини на успішну самореалізацію. Однак постає питання, яким чином ми можемо підтримати угорські громади в Україні та зблизити їх з українською культурою та мовою?

GoCamp в школах Закарпаття стане першим кроком до об’єднання українських та угорських школярів. Спеціально розроблена програма табору передбачає спілкування англійською. Протягом табору з дітьми працюватимуть іноземні волонтери та українські ментори, які спільно з вчителями на 10 днів зануряться в міжкультурний та мультимовний світ.

Участь у проекті безкоштовна.

Для журналістів передбачено трансфер Ужгород – Великі Береги. Детальніша інформація: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596.

Акредитація ЗМІ: goo.gl/NZTLnF