Donate

Національна програма вивчення та популяризації іноземних мов “Україна Speaking”

//Національна програма вивчення та популяризації іноземних мов “Україна Speaking”
logo_blue-us

17 листопада ініціатива GoGlobal за підтримки Адміністрації Президента України та партнерів презентувала національну програму вивчення та популяризації іноземних мов “Україна speaking”. Її метою є підвищення попиту на вивчення англійської мови, також переорієнтація інформаційного простору на англійську мову в усіх сферах діяльності.

У цей же день Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Глави  Адміністрації  Президента  Дмитро  Шимків:  “Розуміючи  роль  англійської мови  як  інструменту  доступу  українців  до  світових  економічних,  соціальних  та  культурних  можливостей Президент Порошенко підтримав  кампанію Україна SPEAKING та підписав Указ, який чи не вперше в історії сучасної України був розроблений громадською ініціативою GoGlobal.”

Результати досліджень демонструють, що рівень знання англійської підвищує ВВП на душу населення країни, збільшує потенціал експорту та спрощує роботу бізнесу. Таким чином вдосконалення рівня знання іноземних мов може стати інструментом для української трансформації та для надання широкого спектру можливостей для українців у світі.

“Система вивчення іноземних мов в нас побудована таким чином, що після школи чи університету люди знають граматику, вміють читати, наприклад, англійською, але не можуть цією мовою спілкуватися. Низький рівень володіння англійською мовою є природним бар’єром для українців для переорієнтації на західні цінності та стандарти” –  відмітив народний депутат України та ініціатор кампанії Мустафа Найєм.

Україна speaking – це національний план дій, що координується ініціативою GoGlobal та втілюється спільно із партнерами, які підписали МАНІФЕСТ – відкриту пропозицію об’єднати зусилля з метою реалізації проектів в рамках глобальної кампанії.

Усі дії кампанії «Україна speaking» направлені на реалізацію  чотирьох компонентів:

– Створення Національної програми популяризації знання іноземних мов

– Впровадження іноземних мов у систему Державної служби

– Введення нових стандартів вивчення та оцінювання в системі середньої та вищої освіти

– Запровадження загальнонаціональної програми запрошення в Україну носіїв іноземних мов

Перші проекти в рамках кампанії Україна SPEAKING вже стартували у цьому році. Зокрема Адміністрація Президента з жовтня 2015 року на керівні посади приймає виключно фахівців із знанням англійської. Для співробітників, які вже працюють на керівних посадах, ця норма починає діяти з 1 січня 2017 року. Зокрема

Адміністрація  Президента  з  жовтня 2015  року на керівні посади приймає виключно фахівців із знанням англійської. Для співробітників,  які вже працюють на керівних посадах, ця норма починає діяти з 1 січня 2017 року. Пояснюючи нововведенння, заступник  Глави Адміністрації  Президента України Дмитро Шимків  зазначив: “Знання англійської мови забезпечить невідворотність приєднання України до ділового та культурного світового простору. Тому запровадження англійської мови як другої робочої у системі державної служби має стати нормою для України”.

До 2020 року ініціатива GoGlobal ставить цілі:

– 100% державних службовців категорії А будуть розмовляти однією з офіційних мов консульства Європи;

– 75% випускників старшої школи будуть розмовляти двома іноземними мовами;

– 20% українців вільно володіють англійською мовою. (В 2015 році цей відсоток складає 7% згідно опитування British Council).

Знання іноземних мов є нормою у світі й має стати нормою для України. Аби підняти рівень володіння іноземними мовами в Україні, вивчення, викладання та оцінювання має відбуватися за європейськими стандартами CEFR (The Common European Framework of Reference). Першим кроком до зміни системи освіти в галузі іноземних мов, є робота із вчителями. 18 листопада стартує набір вчителів-тренерів, які пройдуть спеціалізоване навчання із запровадження кращих світових практик вивчення іноземних мов, європейських стандартів викладання та оцінювання тощо. “Викладачі – це основа для виховання майбутнього покоління носіїв англійської мови в Україні, і ми раді, що кампанія “Україна Speaking” зверне особливу увагу на їх професійний розвиток. І Британська

Рада неодмінно допомагатиме з цим надзвичайно важливим завданням”, – прокоментував директор представництва Британської Ради в Україні Саймон Вільямс Ця частина програми реалізується спільно GoGlobal та Британською Радою під патронатом Президента України Петра Порошенка. Англійська  – мова дипломатії, міжнародних конференцій та світової науки. Водночас володіння  іноземними мовами відкриває людям доступ до найрізноманітніших джерел інформації та забезпечує конкурентоспроможність на ринку праці. Одним із наймасштабніший компонентів Україна speaking є глобальна інформаційна кампанія, метою якої є пробудження в громадян усвідомлення необхідності вивчення іноземних мов. Даний проект включає в себе всеукраїнську рекламну кампанію, запуск показів світових кінопрем’єр англійською мовою, розвиток мережібезкоштовних Мовних Центрів та низку інших інструментів.