Donate

Підсумки Року англійської мови в Україні: 34% українців почали вивчати англійську у 2016 році

//Підсумки Року англійської мови в Україні: 34% українців почали вивчати англійську у 2016 році
12

Протягом Року англійської мови в Україні значно збільшився інтерес українців до вивчення англійської мови. 61% населення міст України у віці 18-55 років наразі вивчає іноземну мову, при чому 34% опитаних почали вивчати англійську протягом 2016 року – дослідження TNS.

Враховуючи роль англійської як мови міжнародного спілкування, за ініціативи GoGlobal Президент України оголосив 2016-ий Роком англійської мови в Україні. Протягом року за підтримки Адміністрації Президента, Міністерства освіти та науки України, Міністерства закордонних справ в Україні, Посольства США в Україні, Британської Ради та інших партнерів ми реалізували проекти, завдяки яким вдалось зробити глобальний поворот України в сторону великого світу.

Передовсім, відбулися значні зміни у сфері держслужби. Завдяки внесеним змінам до Закону України «Про державну службу» вимога щодо володіння іноземною мовою держслужбовцями стала обов’язковою.

14_shymkiv

«Дякуючи програмам Британської Ради та професійної підготовки Україна-НАТО, а також адвокаціїGoGlobal у 2016 році 1396 державних службовців безкоштовно вдосконалили свій рівень англійської. І це тільки початок. Усі держслужбовці мають розуміти, що вже зовсім скоро знання англійської мови стане обов’язковою умовою при прийнятті працівників на посади в держустановах», – коментує заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.

Також відбулися суттєві зміни в українській системі освіти. Підвищення кваліфікації вчителів англійської мови в Україні стало невід’ємною частиною реформ. У партнерстві з ініціативою GoGlobal та Британською Радою в Україні Міністерство освіти та науки України започаткувало проект «Вчителі англійської мови — агенти змін», який готує вчителів англійської мови з різних регіонів України відповідно до міжнародних стандартів. Як наслідок – 1428 вчителів англійської мови опанували сучасні практики викладання. Так, до кінця навчального 2017 року 50 тисяч дітей в 7 областях навчатимуться вже по новій методиці.

13_grynevych

«Одним із найголовніших здобутків ми вважаємо збільшення кількості та якості літніх мовних таборів, в яких школярі вчаться спілкуватись англійською за допомогою поєднання ігрових та навчальних методик. Протягом 2016 року на базі 5501 навчальних закладів у 24 областях України відбулися літні мовні табори, в яких взяло участь 219 190 дітей. Ці показники збільшилися вдвічі порівняно з 2015 роком», –зазначає міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

У 2016 році був реалізований проект пришкільних мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp, який виховує нову генерацію українців із глобальним світоглядом та з навичками, необхідними для 21 століття.  117 іноземних волонтерів із 38 країн світу приїхали до України, аби навчати понад 9000 українських школярів. А для дітей із Донецької та Луганської областей було організовано виїзний мовний табір на Київщині.

16_us_embassy

«Завдяки GoCamp, національній програмі з популяризації та вивчення іноземних мов Україна Speaking і заходам в Домі Америки, українці почали вивчати і говорити англійською більше, ніж будь-коли», – наголошує прес-аташе Посольства США в Україні Джеффрі Енісман.

Долучилися до Року англійської й приватні школи, які надавали для всіх охочих безкоштовні місця у навчальних групах, а також проводили відкриті розмовні клуби та тренінги.

17_simon

«У зв’язку з проголошеним Роком володіння англійською стало одним із пріоритетів для багатьох українців. Британська Рада пишається своїм внеском у підвищення стандартів володіння англійською мовою як серед представників органів державної влади, так і в інших ключових суспільних сферах», –  зазначає директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс.

Також цього року у 7 областях країни та Києві відбувся запуск у кінотеатрах сеансів мовою оригіналу.

18_davydova

«Кількість відвідувачів таких сеансів постійно зростає. Це не може не тішити. З початку показів середня кількість глядачів збільшилась на 75%. Глядачам подобається слухати оригінальні голоси улюблених акторів», – ділиться директор із маркетингу мережі кінотеатрів Multiplex Анастасія Давидова.

Згідно із соц. дослідженням, проведеним компанією TNS на прохання ініціативи GoGlobal, 51% українців зазначили підвищення рівня знання англійської, а 92% вважають, що знання англійської – норма сучасності. Опитування проводилось серед інтернет-користувачів, які проживають у містах із населенням більше 50 тисяч осіб.

На завершення тематичного Року з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови із заходами, спрямованими на популяризацію іноземної в Україні.

19_ksana

«Протягом Тижня кожного дня ми розказуватимемо про головні здобутки Року, а також надамо українцям можливості використати свої знання у повсякденному житті, наприклад, замовивши страву в закладах харчування», – зазначає Оксана Нечипоренко, директор ГО Global Office.

15_nayem

«Ми віримо, що вже через 5 років нова генерація українців зможе використовувати всі сучасні можливості, матиме змогу вплинути на майбутнє світу та забезпечити гідне позиціонування України у ньому», – переконаний співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.