Donate

У 2016 році українці масово вивчали англійську

//У 2016 році українці масово вивчали англійську
English concept with person holding a smartphone

Згідно із соціологічним дослідженням, проведеним компанією TNS на замовлення ініціативи GoGlobal, у 2016 році значно збільшився інтерес жителів міст України до вивчення англійської мови. Опитування проводилось серед Інтернет-користувачів, які проживають у містах з населенням більше 50 тисяч осіб.

За результатами дослідження, 61% населення міст України у віці 18-55 років вивчає іноземну мову, з них 91% англійську. При цьому 34% опитаних почали вивчати англійську мову саме протягом 2016 року, більшість із них займається самоосвітою. Популярністю для вивчення англійської серед початківців також користуються онлайн-курси (22%) та послуги репетиторів (20%). Майже половина респондентів вважає, що іноземну мову більш ефективно вивчати з її носієм (43%), а третина – планує вивчати ще й німецьку. Розуміючи нагальність і критичну важливість знання іноземної в сучасному світі, 83% опитаних планують навчати своїх дітей англійській мові. При цьому для українців найпопулярнішими мотиваціями вивчення мови є кар’єрні амбіції, подорожі та вільне спілкування з іноземцями, а також особистісний розвиток. Крім того, більше половини опитаних (58%) користуються мобільними додатками для вивчення англійської.

Активному вивченню англійської в Україні сприяло проголошення Президентом Петром Порошенком 2016 року Роком англійської мови. Протягом цього часу по всій Україні пройшла ціла низка безкоштовних для українців заходів, спрямованих на популяризацію вивчення мови. У рамках року стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія Україна Speaking та однойменний сайт, який робить вивчення англійської доступним кожному. Кінотеатри у Києві та семи обласних центрах розпочали покази кіно мовою оригіналу, і тепер українці мають змогу дивитися світові блокбастери мовою оригіналу. Також ініціатива GoGlobal реалізувала пілотний проект пришкільних таборів GoCamp – найбільшого культурно-освітнього проекту в Україні із залученням іноземних волонтерів зі всього світу.

Завершиться Рік англійської мови спеціальним Тижнем закриття, до якого приєднаються усі ключові стейкхолдери змін.