Donate

У МАРІУПОЛІ З’ЯВИВСЯ 3G ЗВ’ЯЗОК

//У МАРІУПОЛІ З’ЯВИВСЯ 3G ЗВ’ЯЗОК

10 вересня відбувся запуск 3G-зв’язку у Маріуполі. Подія була приурочена до святкування 238-річчя міста. Це – перший випадок включення 3G-зв’язку в Донецькій області та у прифронтовій зоні. Ініціювали встановлення швидкісного інтернету телеком-оператор Київстар у партнерстві з громадською організацією Global Office за підтримки Маріупольської міської ради.

Швидкісний мобільний інтернет високої якості тепер доступний як на території самого Маріуполя, так і у приміських селах Старий Крим, Сартана, Ломакине, Покровське, Піонерське, Виноградне, Приморське, Калинівка та Талаківка. Забезпечують радіосигнал більше ста базових станцій, на яких встановлене новітнє мультистандартне обладнання з підтримкою технологій 3G і 4G.

“Більшість українців у великих містах вже давно звикли до швидкісного 3G-Інтернету на своїх мобільних телефонах. Ми перестали дивуватися потоковому відео, безперешкодному завантаженню фото-додатків чи інформаційних сайтів. Утім технології 3G запрацювали в Україні нещодавно, зразу після Мадану. У результаті на мирній території країни зв’язок 3G з’явився вже у розпал війни, а у прифронтовій зоні по об’єктивним причинам її не було”, – зазначає народний депутат України, засновник громадської організації Global Office Мустафа Найєм.

До кінця 2016 року також планується запуск 3G-зв’язку ще в ряді міст на Донбасі:  Краматорську, Слов’янську, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Волновасі, Сватовому, Біловодську, Новопскові, у яких наразі ведеться технічна підготовка для запуску нових технологій зв’язку.

Global Office спільно з Київстаром вже не вперше долучаються до розвитку Маріуполя. 31 серпня у місті було відкрито перший на прифронтовій лінії Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який, починаючи з вересня, надає жителям регіону більше ста послуг, серед яких – оформлення паспортів, довідки про право власності, дозволи щодо землевідведення, реклами, будівництва, послуги Міністерства юстиції та МВС, а також довідкові послуги, зокрема про перебування на черзі на отримання квартири. Найближчим часом також почне працювати візовий центр.