Donate

ВЧИТЕЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ – АГЕНТИ ЗМІН

//ВЧИТЕЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ – АГЕНТИ ЗМІН
1-01

До кінця 2016 року англійську в школах України викладатимуть 4000 вчителів, підготованих за програмою Британської Ради

В Україні стартував проект “Вчителі англійської мови – агенти змін”, в рамках якого протягом 2016 року перекваліфікацію та спеціальну підготовку пройдуть майже 4000 вчителів англійської мови у семи областях та місті Києві. Це пілотний проект в рамках національної програми вивчення та популяризації іноземних мов Україна speaking, що реалізується ініціативою GoGlobal спільно із Британською Радою в Україні та Міністерством освіти та науки.

15 грудня відбулася перша робоча зустріч представників Британської Ради, ініціативи GoGlobal, Міністерства освіти і науки, обласних державних адміністрацій, обласних департаментів освіти, Інститутів післядипломної освіти та тренерами Британської Ради  під час якої було вироблено спільний план дій з реалізації проекту.

“Навчання вчителів відбуватиметься за каскадним принципом. У семи областях та місті Києві на конкурсній основі ми відберемо 170 вчителів, які пройдуть підготовку за європейськими стандартами та стануть тренерами-наставниками для колег. Далі кожен із підготованих нами тренерів проведе навчання для щонайменше 20-ти вчителів англійської мови у своєму місті, районі, селі. Таким чином до кінця 2016 року близько 4000 вчителів у школах викладатимуть англійську за європейськими стандартами – зазначила під час зустрічі менеджер освітніх проектів Британської Ради в Україні Вікторія Іваніщева.

Перші тренінги для відібраних на конкурсній основі вчителів відбудуться вже у лютому 2016 року в семи областях України – Волинській, Львівській, Вінницькій, Чернівецькій, Дніпропетровській, Херсонській, Черкаській та місті Києві.

На сьогоднішній день рівень підготовки вчителів іноземних мов в Україні не відповідає міжнародним стандартам.

Сьогодні  українці вчать іноземну мову  з першого до одинадцятого класу школи,потімпять років в університеті і при цьому рівень знання залишається невисоким та значно гіршим, ніж у однолітків за кордоном. При цьому європейська практика доводить, що два роки достатньо для вивчення іноземної мови на достатньому рівні.  Тому виникла потреба у створенні проекту “Вчителі англійської мови – агенти змін”, в рамках якого ми зможемо підвищити кваліфікацію вчителів задля ефективнішого рівня викладання  іноземних мов”, – зазначила Оксана Мовчан, координатор ініціативи GoGlobal.

“Вчителі англійської мови – агенти змін” є спільним проектом ініціативи GoGlobal, Британської Ради в Україні та реалізується заМіністерства освіти і науки України і Фонду Петра Порошенка.

При цьому Британська Рада в Україні забезпечує кваліфікованих тренерів у кожній області України, які беруть участь у пілотному проекті. Міністерство освіти і науки та ініціатива GoGlobalнадають координаційну та організаційну підтримку проекту. Фонд Петра Порошенка надасть фінансову підтримку тим вчителям, які стануть тренерами, після проходження тренінгу для тренерів у серпні 2016 року.

Під час зустрічі 15 грудня організатори звернулися до регіонів з проханням посприяти у забезпеченні фінансової та адміністративної допомоги у реалізації проекту, зокрема забезпечити кімнати для проведення тренінгів, проживання та харчування учасників із районів. Зі свого боку представники обласних державних адміністрацій запропонували включити навчання вчителів в рамках проекту “Вчителі англійської мови – агенти змін” до програм підвищення кваліфікації викладачів іноземних мов при обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти.

Нагадаємо, що 2016 рік  оголошено Роком англійської мови в Україні. Громадська ініціатива GoGlobal, що була підтримана Національною радою реформ, є координатором та промоутером ідеї підвищення рівня знання іноземних мов серед населення України.