Donate

ВОЛОДІННЯ ІНОЗЕМНОЮ УВІЙШЛО ДО СТРАТЕГІЇ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖСЛУЖБИ

//ВОЛОДІННЯ ІНОЗЕМНОЮ УВІЙШЛО ДО СТРАТЕГІЇ РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖСЛУЖБИ

Уряд ухвалив Стратегію реформування державного управління України, частиною якої стало запровадження володіння держслужбовцями іноземними мовами. Таке рішення було прийняте 24 червня 2016 року під час Засідання Кабінету Міністрів.

Згідно з прийнятою Стратегію, однією з основних елементів реформи державного управління стала реформа системи професійного навчання державних службовців, у тому числі в частині володіння іноземною мовою, яка  є однією з  офіційних мов Ради Європи. Відповідну правку у текст Стратегії було розроблено та внесено за ініціативи громадської організації GoGlobal спільно з експертами Реанімаційного пакету реформ Денисом Бродським та Миколою Виговським. Підтримку ініціативі GoGlobal у даному питанні забезпечила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка відповідає за реформу державної служби.

“Включення у Стратегію пункту про обов’язковість володіння держслужбовцями іноземною мовою демонструє в першу чергу громадськості, що впровадження англійської, що відбувається зараз в Адміністрації Президента, Верховній Раді та інших структурах є лише початком більш глобальних та стратегічних змін. Іноземна мова має стати тією нормою для державного службовця, яка дозволить йому спілкуватися та представляти Україну на різних рівнях,” – коментує директор GoGlobal Оксана Мовчан.

Запровадження іноземної мови у систему державної служби України є одним із важливих напрямків роботи громадської ініціативи GoGlobal. Іноземна мова, зокрема англійська, це мова міжнародних зв’язків та дипломатії, мова Ради Європи. Англійською ведуться переговори, налагоджуються міжнародні зв’язки та вирішуются конфлікти. У системі державної служби України іноземна мова має стати обов’язковою нормою та вивести наших держслужбовців на новий рівень міжнародної комунікації та налагодження зв’язків. Іноземні партнери з повагою ставляться до фахівців, що не потребують перекладачів у процесі налагодження міжнародної співпраці.

Запровадження іноземної мови на рівні Стратегії реформування державного управління України є важливим кроком, що на загальнодержавному рівні закладає фундамент для тактичних кроків. Починаючи із 2015 року англійська мова почала впроваджуватися в Адміністрації Президента, Національному банку України, апараті Верховної Ради та низці інших структур, де були прийняті відповідні внутрішні розпорядження.