Уряд ухвалив Стратегію реформування державного управління України, частиною якої стало запровадження володіння держслужбовцями іноземними мовами. Таке рішення було прийняте 24 червня 2016 року під час Засідання Кабінету Міністрів.
Згідно з прийнятою Стратегію, однією з основних елементів реформи державного управління стала реформа системи професійного навчання державних службовців, у тому числі в частині володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи. Відповідну правку у текст Стратегії було розроблено та внесено за ініціативи громадської організації GoGlobal спільно з експертами Реанімаційного пакету реформ Денисом Бродським та Миколою Виговським. Підтримку ініціативі GoGlobal у даному питанні забезпечила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка відповідає за реформу державної служби.
“Включення у Стратегію пункту про обов’язковість володіння держслужбовцями іноземною мовою демонструє в першу чергу громадськості, що впровадження англійської, що відбувається зараз в Адміністрації Президента, Верховній Раді та інших структурах є лише початком більш глобальних та стратегічних змін. Іноземна мова має стати тією нормою для державного службовця, яка дозволить йому спілкуватися та представляти Україну на різних рівнях,” – коментує директор GoGlobal Оксана Мовчан.
Запровадження іноземної мови у систему державної служби України є одним із важливих напрямків роботи громадської ініціативи GoGlobal. Іноземна мова, зокрема англійська, це мова міжнародних зв’язків та дипломатії, мова Ради Європи. Англійською ведуться переговори, налагоджуються міжнародні зв’язки та вирішуются конфлікти. У системі державної служби України іноземна мова має стати обов’язковою нормою та вивести наших держслужбовців на новий рівень міжнародної комунікації та налагодження зв’язків. Іноземні партнери з повагою ставляться до фахівців, що не потребують перекладачів у процесі налагодження міжнародної співпраці.
Запровадження іноземної мови на рівні Стратегії реформування державного управління України є важливим кроком, що на загальнодержавному рівні закладає фундамент для тактичних кроків. Починаючи із 2015 року англійська мова почала впроваджуватися в Адміністрації Президента, Національному банку України, апараті Верховної Ради та низці інших структур, де були прийняті відповідні внутрішні розпорядження.