Donate

Всеукраїнський молодіжний форум “Різні, але рідні” завершився: організатори та партнери національних обмінів студентами GOxChange розповіли про плани на наступний рік

//Всеукраїнський молодіжний форум “Різні, але рідні” завершився: організатори та партнери національних обмінів студентами GOxChange розповіли про плани на наступний рік
79358341_2600986383310550_2383210003168231424_o

З 6 по 8 грудня у конференц-холі “Ірпінь” відбувся Всеукраїнський молодіжний форум “Різні, але рідні”. Учасники, організатори та партнери GOxChange розповідали про досягнення та плани програми обмінів. 

GOxChange – це наймасштабніші обміни студентами в Україні, які розпочиналися як програма обміну студентів між східними та західними регіонами. Пілотний проект відбувся в лютому-березні 2018 року та об’єднав 46 студентів Ужгородського національного та Маріупольського університетів. Вони провели 10 незабутніх днів в містах, про які вони довгий час мали стереотипи. У цьому році GOxChange набув національного масштабу та відбувся у Маріуполі, Харкові, Запоріжжі, Херсоні та Івано-Франківську. Більше 150 студентів з усієї України стали учасниками національних обмінів та зруйнували стереотипи про українські міста. 

Протягом триденного форуму учасники всіх обмінів встигли познайомитися, поділитися враженнями та запропонувати свої ідеї для майбутніх обмінів. Відкриття форуму відбулося за участі заступника міністра культури, молоді та спорту Олексія Сівіріна, директорки громадської організації Global Office Ксани Нечипоренко, керівника Всеукраїнського молодіжного центру Сергія Кривогуза та координаторки національних обмінів студентами GOxChange Світлани Колодій

Також учасники познайомилися з координаторкою руху HeForShe Ольгою Дячук, головою  Veteran Hub  Івоною Костиною, заступником міністра молоді та спорту Олександром Яремою, та відвідали музей становлення української нації, де студенти поспілкувалися з Валерієм Галаном та дізналися ще більше про шлях українського народу до свободи та незалежності, який ми маємо пишатися. 

У Державному бюджеті України на 2020 рік закладене фінансування програми мобільності молоді, до якої залучать близько 100 000 дітей. На форумі представники Міністерства культури, молоді та спорту консультувалися зі студентами щодо програми наступного року, також громадська організація “Глобал офіс” долучилася до робочої групи від Міністерства для розробки програми.

Національні обміни студентами відбуваються за підтримки Міністерства молоді та спорту України, громадської організації “Глобал Офіс” та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).