Donate

Як 30 студентів з усієї України руйнували стереотипи та знайомились з Херсоном

//Як 30 студентів з усієї України руйнували стереотипи та знайомились з Херсоном
74570741_2520991637976692_993855415114530816_n

З 27 жовтня по 3 листопада в Херсоні відбувся обмін студентами GOxChange, в якому взяли участь 30 учасників з усієї України. За цей час вони встигли закохатися у місто та надихнутися на створення важливих проектів.

71289504_2520990764643446_5737493579178180608_n

Протягом тижня команда GOxChange вражала, надихала та знайомила учасників обміну з херсонськими супергероями. Першим з яких став начальник управління патрульної поліції Херсонської області Костянтин Дронгаль, який розповідав, як йому вдалось у свої 27 отримати таку посаду та чому він обрав таку нелегку професію. Продовжив марафон супергероїв співзасновник Центру туризму і пригод ХерсON Олексій Білецький, саме він занурив учасників у світ чарівного та цікавого Херсона, провівши екскурсію визначними місцями. Також студенти спілкувалися з засновником проекту “Кіношкола” Устином Данчуком, представницями громадського центру “Нова генерація” Наталією Дорофеєвою та Ольгою Жуковою, співзасновником арт-клубу Masson Павлом Шелухіним, менеджеркою проекту “Урбан Сад” Світланою Бєлобровою-Береш, засновником Open School in UA Юрієм Антощуком, політичним технологом Олегом Кравцем, керівником ГО “ВелоХерсон” Ярославом Концевим, говорили про активізм та справу Катерини Гандзюк разом з Сергієм Нікітенко та Інною Зеленою, займались еко просвітництвом разом з Юлією Тищенко, не забули про культурне життя завдяки Олені Афанасьєвій та задали море провокативних запитань голові Херсонької ОДА Юрію Гусєву. 

Учасники встигли познайомитись не лише з цікавими людьми міста, але й важливими місцями сучасного Херсону. Окрім екскурсії по визначним місцям, студенти відвідали Херсонську обласну бібліотеку імені Гончара, де познайомились з надзвичайною історією та цікавим сьогоденням цієї будівлі, завітали до організації “Інша”, де поспілкувались із засновницею Мариною Усмановою про гендерну рівність та права людини та сходили на прем’єрний показ фільму від Ukrainer “The Movie” до туристичної кав’ярні ХерсON. 

Після тижневого заряду натхненням учасники презентували свої проекти, які можуть змінити Херсон. Одним з таких став проект “Фільтруй”, головною ідеєю якого є еко фестиваль для дорослих, який має привчити херсонців сортувати сміття та оберігати навколишнє середовище.  Ще одним цікавим проектом став “Херсонмен” – символ Херсонщини, який розповідатиме про круті події, нові цікаві локації та актуальні новини міста та області. Також учасники створили проекти про демократію, розвиток внутрішнього туризму та впровадження більшої кількості можливостей для українських студентів. Учасники обміну в Херсоні закликають всіх бути не байдужими до долі українських міст. Адже кожен з нас може змінюватися та змінювати. 

Національні обміни студентами відбуваються за підтримки Міністерства молоді та спорту України, громадської організації “Глобал Офіс” та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).